16. марта 2017. године  у 10.00 часова  80 ученика млађих разреда такмичило се на међународном математичком такмичењу  ,,Кенгур без граница''. Основни циљ такмичења је популаризација математике, повећање интересовања за математику и природне науке, као и степена логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и примене стеченог математичког знања.

Ученици 3. и 4. разреда  су решавали  24 задатке  за 75 минута и за њих су задаци подељени по тежини на групе пo 8 задатака.

Ученици 1. и 2. разреда имали су  18 занимљивих задатака, подељених у три групе по 6 задатака, а решавали су их 60 минута.

Ученици трећег и четвртог разреда наше школе у суботу  су допутовали на Тару,  где ће боравити наредних седам дана. Смештени су у хотелу Оморика. Хотел је стари, али веома чист и уредан. Ученицима је свакодневно доступан базен,спортски терени,забавни парк, билијар столови, столови за стони тенис...Храна је изврсна. Сви су за  сада здрави и задовољни..

На окружном такмичењу основних школа наша школа је освојила 1. место у одбојци-девојчице у јакој конкуренцији уз тешке партије игре, надметања и недостатка у екипи Валентине Јевтић и пласиралe  се на Међуокружно такмичење.

Такође на такмицењу су учествовали и децаци наше школе који су били у прилици да прођу у финале где их је у томе омео мањак спортске среће и раније испадање из такмичења.

Честитке свим учесницима!

Министар просвете Младен Шарчевић је дао званично саопштење о продужењу распуста 9. и 10. јануара 2017. године.

Потребно је да 9. јануара прикупимо податке  колико ученика због грипа неће моћи да присуствује настави од 11. јануара 2017. године.

Родитељи чија су деца болесна треба да обавесте одељенске старешине  до 10 сати 9.1.2017. године.

На општинском такмичењу у одбојци, наша школска екипа је савладала екипу Борине у финалу и освојила 1. место на општинском школском такмичењу.