Министарство просвете науке и технолошког развоја обезбедило је средства за финансирање радова на енергетској санацији ОШ,,Бранко Радичевић''  у Малом Зворнику на основу Споразума о зајму потписаног између Републике Србије и Немачке развојне банке - KfW , а у оквиру финансијске сарадње Републике Немачке са Републиком Србијом,  кроз имплементацију пројекта ,,Енергетска ефикасност у јавним зградама''. У зграду  ОШ ,,Бранко Радичевић''  у Малом Зворнику инвестирано је 237.349,38 евра у радове на термоизолацији фасаде са заменом олука,  на замени фасадне столарије,  на термоизолацији кровова, на замени кровног покривача на крову изнад радионице, на уградњи савремене LED  расвете и противпаничног осветљења,  на реконструкцији топлотне подстанице,  на уградњи система за централну регулацију температуре воде у систему грејања,  на уградњи пумпи са променљивим протоком воде, на уградњи радијаторских вентила са термостатским главама,на замени постојећих оребрених цеви за грејање радијаторима у фискултурној сали и помоћним просторијама,  на уградњи нових радијаторских вентила са термостатском главама,  на инсталирању новог цевног развода система грејања у приземљу.

Општина Мали Зворник је учествовала у реализацији пројекта са око 21 500 евра кроз финансирању радова на бојењу зидова у спортској сали и радионицама и постављању паркета у фискултурној сали

Презентација

Како одговорно користити енергију

16. марта 2017. године  у 10.00 часова  80 ученика млађих разреда такмичило се на међународном математичком такмичењу  ,,Кенгур без граница''. Основни циљ такмичења је популаризација математике, повећање интересовања за математику и природне науке, као и степена логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и примене стеченог математичког знања.

Ученици 3. и 4. разреда  су решавали  24 задатке  за 75 минута и за њих су задаци подељени по тежини на групе пo 8 задатака.

Ученици 1. и 2. разреда имали су  18 занимљивих задатака, подељених у три групе по 6 задатака, а решавали су их 60 минута.

Ученици трећег и четвртог разреда наше школе у суботу  су допутовали на Тару,  где ће боравити наредних седам дана. Смештени су у хотелу Оморика. Хотел је стари, али веома чист и уредан. Ученицима је свакодневно доступан базен,спортски терени,забавни парк, билијар столови, столови за стони тенис...Храна је изврсна. Сви су за  сада здрави и задовољни..

На окружном такмичењу основних школа наша школа је освојила 1. место у одбојци-девојчице у јакој конкуренцији уз тешке партије игре, надметања и недостатка у екипи Валентине Јевтић и пласиралe  се на Међуокружно такмичење.

Такође на такмицењу су учествовали и децаци наше школе који су били у прилици да прођу у финале где их је у томе омео мањак спортске среће и раније испадање из такмичења.

Честитке свим учесницима!

Министар просвете Младен Шарчевић је дао званично саопштење о продужењу распуста 9. и 10. јануара 2017. године.

Потребно је да 9. јануара прикупимо податке  колико ученика због грипа неће моћи да присуствује настави од 11. јануара 2017. године.

Родитељи чија су деца болесна треба да обавесте одељенске старешине  до 10 сати 9.1.2017. године.