На окружном такмичењу основних школа наша школа је освојила 1. место у одбојци-девојчице у јакој конкуренцији уз тешке партије игре, надметања и недостатка у екипи Валентине Јевтић.

Такође на такмицењу су учествовали и децаци наше школе који су били у прилици да прођу у финале где их је у томе омео мањак спортске среће и раније испадање из такмичења.

Министар просвете Младен Шарчевић је дао званично саопштење о продужењу распуста 9. и 10. јануара 2017. године.

Потребно је да 9. јануара прикупимо податке  колико ученика због грипа неће моћи да присуствује настави од 11. јануара 2017. године.

Родитељи чија су деца болесна треба да обавесте одељенске старешине  до 10 сати 9.1.2017. године.

На општинском такмичењу у одбојци, наша школска екипа је савладала екипу Борине у финалу и освојила 1. место на општинском школском такмичењу.

Ученици осмих разреда направили су еко-јелку од рециклираног материјала.

Користили су чепове и сијалице.

26.11. одржано је Општинско такмичење школа у малом фудбалу.

Наша школа је била домаћин. Све подручне школе су учествовале. Учесници су били задовољни организацијом .

Пласман:
3.место ОШ "Стеван Филиповић" Радаљ
2.место ОШ "Милош Гајић" Амајић
1.место ОШ "Никола Тесла" Велика Река

Наша школа прикључила се пре три године еколошко - хуманитарној акцији прикупљања пластичних чепова коју је покренуло Удружење параплегичара и квадриплегичара "Банат". И ове године, у сарадњи са ученицима средње школе, проследили смо им велику количину чепова.
Када помогнемо једној особи, нећемо променити читав свет, али ће он тој особи сигурно изгледати лепше. Да ли вам је потребна друга мотивација за сакупљање чепова?