У петак, 31. маја 2019. године, према календару образовно-васпитног рада  за мале матуранте завршава се школска година.

У наредном периоду  матуранти ће похађати часове припремне наставе и утврдити градиво за полагање завршног испита.

Упис у први разред основне школе почео је 1. априла 2019. године. Тестирање деце обавила је Јасминка Вујић, педагог школе. У нашу школу уписано је 38 првака за школску 2019/ 20. годину.

Будућим првацима желимо срећан почетак и успешно школовање!

"Игре без граница IV" одржане су 17.5.2019. године у Средњој школи. Учествовали су ученици основних школа ( општина Мали Зворник), професори и ученици I разреда Средње школе. Наши ученици су освојили II место.

thumbnail 6

thumbnail 7

thumbnail 8

14. маја 2019. године ученици VIII разреда присуствовали су угледном часу- Симулација суђења, у Средњој школи. Час су реализовали ученици IV разреда правних техничара. Истога дана, наши ученици су били у могућности да посете фризерски салон, који се налази у просторијама Средње школе.

thumbnail 5

thumbnail 1

Овог викенда је у нашој школи одржана дводневна обука за остваривање Програма наставе и учења орјентисаних на процес и исходе учења. Трећи дан обуке планиран је као онлајн дан.

Планом наставе и учења у првом циклусу основног образовања и васпитања дефинисана је пројектна настава као облик образовно-васпитног рада којим се развијају опште међупредметне компетенције уз употребу информационо комуникационих технологија. Усмерена је на достизање исхода који се првенствено односе на логичко и критичко мишљење као и припрему ученика за лако сналажење у свету технике, технологије и рачунарства, како у свакодневном животу тако и у процесу учења.

prirucn

У среду, 22. маја 2019. године, предшколци из вртића ,, Црвенкапа''  посетили су нашу школу.  Срдачно су их дочекали  четвртаци који су се  као домаћини  потрудили да им ово дружење  улепша и олакша полазак у школу.

IMG 20190522 112301 640x480

IMG 20190522 120939 640x480

Недеља здравља уста и зуба  обележена  је и у нашој школи. Стоматолог Радојка  Олбина  одржала је предавања на тему оралне хигијене. Организован је  конкурс за избор најбољих  ликовних радова намењен  ученицима  који има за циљ подстицање здравствено-васпитног рада  на тему оралног здравља.

IMG 20190516 175449 480x640

Крос РТС–а  ,,Кроз Србију'' почео је данас у 10 часова. Ученици млађих разреда трчали су на травнатом терену, а ученици старијих разреда  стазом  поред Дрине.

Kros RTSa10.maj 2019

slika dan knjige

Остати равнодушан према књизи, значи лакомислено осиромашити свој живот. Иво Андрић

Књига је јединствена, преносива магија. Стивен Кинг

Идеје које су ми промениле живот, добила сам читајући. Бел Хукс

Већи грех од паљења књига је не читати књиге. Јосиф Бродски

thumbnail

Ученици на часу представљају, читају и размењују омиљене романе, бајке, збирке поезије и на тај начин обележавају Дан књиге.

thumbnail 2

thumbnail 3

22. априла, широм света, обележава се Дан планете Земље. Наши ученици били су вредни, расположени и спремни да учествују у обележавању овог датума. Засадили су цвеће, уредили и улепшали двориште школе.

thumbnail 2

thumbnail 5

thumbnail 1

thumbnail 4

thumbnail 3

Ауто-мото савез Србије ове године по 50. пут организује традиционално такмичење ученика основних школа у познавању саобраћаја "Шта знаш о саобраћају". Одржава се као званично такмичење Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а уз подршку Друштва наставника техничког образовања Србије и Министарства просвете, Министарства унутрашњих послова, школа и спонзора.

Ученици се такмиче у теоријском делу, решавањем саобраћајних тестова, као и у вожњи бицикала на полигону спретности, односно на полигону који симулира саобраћајне ситуације са којима се срећу у свакодневном животу.

Наши ученици су показали одлично знање и спретност на општинском нивоу такмичења, а њих седморо остварило је пласман на Окружно такмичење.

Наставник Миле Марјановић са награђеним ученицима.DSC03005IMG 20190407 141353IMG 20190407 143035IMG 20190407 143430IMG 20190407 143634

9. априла 2019. године, Јелена Цвијановић, дипломирани социолог, одржала је предавање ученицама шестог разреда - Промене у пубертету.

Као и сваке године, ученици осмог разреда ће имати прилику да два месеца пре мале матуре провере своје знање на пробном испиту. Ове године ће пробни пријемни бити организован у складу са Календаром образовно-васпитног рада за основне школе 12. и 13. априла 2019. године. Првог дана решаваће задатке из математике, другога дана из српског, односно матерњег језика и на крају задатке из комбинованог теста.

Удео појединачних тестова у укупном броју бодова на завршном испиту, који износи 40 бодова, јесте следећи: из српског, односно матерњег језика ученици могу освојити највише 13 бодова, из математике највише 13 бодова и на комбинованом тесту највише 14 бодова.