ОШ "Бранко Радичевић"

Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Регионалној смотри талената:

 1. Вујковић Милица VIII1 - II место из географије

 2. Вујановић Ђорђе VIII1 - I место из енглеског језика

 3. Ивановић Михаило VIII1 - I место из енглеског језика

 4. Липовац Вук VIII1 - III место из енглеског језика

 5. Лазић Тијана VII2 - III место из енглеског језика

Ови ученици су се пласирали на Републичку смотру талената.

1. У петак, 10. маја, одржаће се крос - "Велика трка РТС-а". Трка почиње после великог одмора. Ученици се после великог одмора пресвлаче у спортску опрему, а од 4. часа имају наставу по уобичајеном распореду часова. 

2. У току је хуманитарна акција за прикупљање средстава за лечење Зорице Драгојевић из Лознице (4 године), која болује од спиналне мишићне атрофије. Прикупљени новац благајници одељења могу предати педагогу до 15. маја 2019. године.

1.У четвртак, 25. априла 2019. године, настава ће се одржати по распореду часова за петак.

2. Пролећни распуст почиње у петак, 26. априла и траје до петка, 3. маја 2019. године.

    Ученицима желимо срећне ускршње и првомајске празнике.

     Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Окружним такмичењима:

А) Географија:

                     - Вујковић Милица VIII1 - II место

Б) Биологија: 

                    - Томић Јелена VII2 - III место и пласман на Републичко такмичење

                    - Вујковић Милица VIII1- пласман на Републичко такмичење

              

          Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Општинском такмичењу "Шта знаш о саобраћају": 

1. Старосна група "Б" - девојчице:

    - Смиљанић Сара V2 - I место

    - Васић Мила V2 - II место

2. Старосна група "Б" - дечаци:

    - Којић Ђорђе V2 - I место

    - Милић Алекса VI2 - II место 

3. Старосна група "Ц" - девојчице:

    - Горданић Дуња VII2 - I место

    - Савић Нина VIII2 - III место

4. Старосна група "Ц" - дечаци:

    - Којић Стефан VI1 - I место

    - Томић Срђан VI2 - II место

          Сви ученици који су освојили I и II место остварили су пласман на Окружно такмичење и биће чланови екипе општине Мали Зворник. 

          У екипном пласману наша школа је заузела I место.

     Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Окружним такмичењима: 

А) Српски језик и језичка култура:

                 1. Зељковић Лана V2 - III место

                 2. Терзић Андреа VI1 - III место

                 3. Јевтић Емилија VI2 - III место

Б) Историја:

                 1. Пантелић Милан VI - III место

                 2. Липовац Вук VIII- III место и пласман на Републичко такмичење

     Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Општинском такмичењу рецитатора: 

     1. Дрљача Растко III2

     2. Јовановић Софија II2

     3. Врачевић Нина VII2

     4. Зељковић Лана V2

          Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Окружном такмичењу из матеметике:

IV разред                                                                                                                          

          1. Јовановић Лука IV2 - III место                                       

          2. Кесер Селена IV2 - III  место

          3. Терзић Ирена IV1 - III место

V разред

          1. Смиљанић Сара V- II место

VI разред

          1. Терзић Андреа VI1 - похвалница 

 

    Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе:

V разред

              1. Зељковић Лана V2- II место

              2. Кодрић Ајла V2 - III место

              3. Тошић Анђела V- III место

              4. Ловрен Лана V- III место

VI разред

              1. Терзић Андреа VI1- I место

              2. Јевтић Емилија VI-I место

VII разред    

              1. Николић Тијана VII2 - II место

              2. Горданић Дуња VII2 - III место

VIII разред 

              1. Вујановић Ђорђе VIII1 - III место



 

               

         Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на такмичењима:

А) Општинско такмичење из географије:

                       Вујковић Милица VIII1 - II место

Б) Окружно првенство - одбојка:

                      -Девојчице I место 

                      -Дечаци II место

                     

      У суботу, 23. марта 2019. године је наставни дан, по распреду часова од уторка.

         У петак, 15. марта 2019. године прослављамо Дан наше школе. Приредба ће се одржати у Дому културе у 1245 часова. Часови су скраћени.

         Ученицима честитамо Дан школе и желимо пуно успеха у току школске године.

           Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на општинским такмичењима:

                 А) Историја:

                    V разред:         1) Кодрић Ајла V2 - I место

                                            2) Тошић Анђела V1 - II место

                                            3) Пантелић Милош V1 - III место

                    VI  разред:       1) Пантелић Милан VI1  -  I место

                                            2) Јевтић Емилија VI2 - II место

                    VII  разред:      1) Николић Андреј Цвијетин VII- II место

                   VIII  разред:      1) Липовац Вук VIII1 - I место

 

                Б) Биологија:

                    VII разред:       1) Горданић Дуња VII2- I место

                                            2) Томић Јелена VII2 - II место

                                            3) Пантелић Ивана VII1 - III место

                    VIII разред:      1) Вујковић Милица VIII1 - I место

                                            2) Вујановић Ђорђе VIII1 - III место

          Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на Oпштинском такмичењу из математике:

          А) III разред: Дрљача Растко III2 - I

                                Хајдуковић Вук III2 - I

                                Мијатовић Сара III2 - III

          Б) За пласман на Окружно такмичење:

                                Кесер Селена IV

                                Јовановић Лука IV2

                                Пожарац Лазар IV1

                                Терзић Ирена IV1

                                Хаџиефендић Ламија IV2

                                Смиљанић Сара V2

                                Терзић Андреа VI1

                                Јокић Наталија VII

 

          Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на општинским такмичењима:

                 А) Хемија:

                          1. Томић Јелена VII2 - III место

                 Б) Књижевна олимпијада:

                          1. Јокић Наталија VII2 - III место

                          2. Вујковић Милица VIII1 - III место

                          3. Николић Ана VIII2 - III место

                          4. Антонић Бојана VIII- III место

           У суботу, 9. марта 2019. године је наставни дан. Надокнада часова по распореду за понедељак.

           Подмладак Црвеног крста ОШ "Бранко Радичевић", поводом хуманитарне акције "Пријатељ се у невољи познаје", позива ученике и све људе добре воље да учествују у овој акцији новчаним прилогом, сходно својим могућностима.

          Прикупљени новац предати одељењским старешинама до уторка, 12. марта 2019. године.

                                                  "Наше мало, некоме много!"

       Основна школа "Бранко Радичевић" јавно похваљује ученике за постигнути успех на општинским такмичењима:

       А) Енглески језик:

            1. Вујановић Ђорђе VIII1 - III место

            2. Липовац Вук  VIII1 - III место

       Б) Шпански језик:

                Вујковић Милица VIII1 - II место

       В) Физика:

            1. Вујковић Милица VIII- I место

            2. Милић Алекса VI- I место

            3. Кесер Андреј VI- II место

            Прво полугодиште школске 2018/19. године завршава се у петак, 1. фебруара 2019. године.

  Подела ђачких књижица је у петак, 1. фебруара, на часовима одељ. старешине.

  Зимски распуст за ученике почиње у понедељак, 4. фебруара 2019. године, а завршава се у петак, 15. фебруара 2019. године.

            Ученицима желимо да пријатно и садржајно проведу зимски распуст.

          Приредба поводом прославе школске славе одржаће се данас, 25. 01. 2019. године у холу школе, у 10 30 часова (4.час). Ученици имају 5. и 6. час по распореду часова. 

          Позивају се ученици који имају могућности (превоз) да дођу на ломљење славског колача у недељу, 27. јануара у 1030 часова.

          Ученицима честитамо школску славу - Светог Саву.