ОШ "Бранко Радичевић"

Филтер
  • Основна школа ,,Бранко Радичевић'' јавно похваљује:

    - мушку одбојкашку екипу  за освојено II  место  и 

     

    - женску одбојкашку екипу  за освојено III место на   Међуокружном првенству  у одбојци.

  • Пррограм прославе школске славе: 

    - Приредба почиње у 830 часова у школском холу

    -Ломљење славског колача у 11 часова

    Ученицима честитамо школску славу-Светог Саву

  • Сви ученици четвртог разреда који су 21.01.2018. године отпутовали на рекреативну наставу, безбедно су стигли на одредиште.

    • IMG-2f17dba65e4df563cd8c3e680cdb6d53-V
    • IMG-5d04590eb0980928421c36f1552b23be-V

     

  • Обавештавају се ученици да неће бити наставе од понедељка,  1. јануара 2018. године до понедељка, 8. јануара 2018. године.

    Настава  почиње у уторак, 9. јануара 2018. године.

    Ученицима честитамо новогодишње и божићне празнике.

  •   Прво полугодиште школске 2016/17. године завршава се у уторак, 31.01.2017. године.

      Зимски распуст траје до петка, 10.02.2017. године.

      Настава у другом полугодишту  почиње у понедељак, 13. фебруара 2017. године.

      Ученицима желимо да пријатно и садржајно проведу зимски распуст.

  •  Школска слава - Свети Сава је у петак, 27. јануара 2017. године.

    Програм прославе:

    - 1000приредба у Дому културе

    -1100 сечење славског колача и послужење у холу школе

    Ученицима честитамо школску славу-Светог Саву.

    Обавештавају се ученици да су понедељак, 30.01. и уторак, 31.01.2017. године наставни дани ( по распореду часова од понедељка и уторка).

  •  Министар просвете Младен Шарчевић је дао званично саопштење о продужењу распуста 9. и 10. јануара 2017. године.

     Потребно је да 9. јануара прикупимо податке  колико ученика због грипа неће моћи да присуствује настави од 11. јануара 2017. године.

     Родитељи чија су деца болесна треба да обавесте одељенске старешине  до 10 сати 9.1.2017. године.


  • 27. јануар 2015. године

    1030    Приредба у Дому културе

    1130     Ломљење славског колача у школи

    Ученицима и радницима школе честитамо школску славу – Светог Саву.

  • Сарадњу са Школом можете остварити кроз:

    • индивидуалне разговоре са одељењским старешином, стручном службом, предметним наставницима према утврђеним терминима за консултације;
    • одељењске родитељске састанке
    • преко својих представника у Савету родитеља школе и Школском одбору.

     

     

  • Основна школа „Бранко Радичевић“

    Мали Зворник

     

    Извештај о ативностима у оквиру програма

    „Школа без насиља“ у школској 2013/2014.

                          У циљу стварања сигурног и подстицајног окружења, неговања сарадње, уважавања и конструктивне комуникације Тим је у току школске 2013/2014 године у оквиру планираних превентивних активности, урадио следеће:

    На почетку школске формиран је Тим у саставу:

    Миодраг Белић, директор

    Јасминка Вујић, педагог

    Весна Дрљача, библиотекар

    Светлана Николић, професор географије

    Ана Мијатовић, професор шпанског језика

    Taња Липовац , професор енглеског језика 

    Мићо Ковачевић, професор физичког васпитања

    Зоран Грбић , професор физичког васпитања

     Велибор Ракић, учитељ

    Татјана Ђурић, учитељица

    Светлана Ерић, учитељица

    Гроздана Бурић, учитељица

    Ученици сарадници ВТ:  Марина Хајдуковић VII1  и   Немања РељићVII2

    Представник  Парламента ученика:  Јована Суботић  VIII 1

    Ученици сарадници и аутори  БЛОГА наше школе

    Душан  МатејићVIII1,  Урош ГлигорићVIIи  Бојан Гошњић VII

    Списак чланова Тима стакнут  је у холу школе.

  • У школи се  реализује програм  Школа без насиља- ка сигурном и подстицајном окружењу

  • На почетку сваке школске године организује се изборна и конститутивна скупштина Ученичког парламента. Нови чланови бирају се демократски, унутар одељења седмог и осмог разреда (по два члана).

    На скупштини се бирају предсеник, потпредседник и записничар, усваја се и план рада за нову школску годину.

     Списак ученика чланова Ученичког парламента:

    Редни број

    Име и презиме ученика

    Разред и одељење

    1.

    Ивана Лукић

    VII1

    2.

    Невена Савчић

    VII1

    3.

    Тијана Лазић

    VII2

    4.

    Јелена Томић

    VII2

    5.

     Петар Секулић

    VIII1

    6.

    Ђорђе Вујановић

     

    VIII1

    7.

    Ања Средојевић

     

    VIII2

    8.

    Ана Николић

     

    VIII2

    Председник је Ђорђе Вујановић, а његов заменик Тијана Лазић. 

    Седницама Одељенског и Наставничког већа присуствује Ања Средојевић.

     Парламент има за циљ унапређење положаја ученика кроз:

    - заштиту њихових права и интереса,

    - решавање ученичких проблема,

    - развијање ученичких способности,

    - помоћ при решавању социјалних и материјалних проблема ученика,

    - остваривање и одржавање веза и односа са ученицима школа, надлежним органима и институцијама.

     Парламент остварује своје циљеве путем:

    - давања мишљења и предлога стручним органима, Школском одбору , Савету родитеља и директору о правилима понашања у школи, годишњем програму рада, школском развојном плану, слободним и ваннаставним активностима, учешћу на спортским и другим такмичењима и организацији свих манифестација ученика у школи и ван ње,

    - разматрања односа и сарадње ученика и наставника или стручног сарадника,

    - обавештавања ученика о питањима од посебног значаја за њихово школовање.

     

     

  • Током школске 2017/2018. године ученици наше школе су учествовали на више такмичења:

    Математика

    • Кесер Селена III2, I место на Општинском такмичењу
    • Тошић Анђела IV1, I место на Општинском такмичењу
    • Смиљанић Сара IV2, II место на Општинском такмичењу
    • Кодрић Ајла IV2, III место на Општинском такмичењу
    • Кодрић Ајла IV2, II место на Окружном такмичењу

    Диплому за запажен резултат на Међународном математичком такмичењу ,,Кенгур без границаˮ добили су:

    • Петровић Сергеј I2
    • Јовановић Софија I2
    • Арсић Хелена I2
    • Дрљача Растко II2

    Српски језик

    • Терзић Андреа V1, III место на Општинском такмичењу
    • Николић Тијана VI2, I место на Општинском такмичењу
    • Пашић Никола VI1, II место на Општинском такмичењу
    • Горданић Дуња VI2, III место на Општинском такмичењу
    • Радић Урош VI1, III место на Општинском такмичењу
    • Вујановић Ђорђе VII1, II место на Општинском такмичењу
    • Ивановић Михаило VII1, III место на Општинском такмичењу
    • Самарџић Ксенија VIII2, I место на Општинском такмичењу
    • Вујановић Ђорђе VII1, III место на Окружном такмичењу

    Књижевна олимпијада

    • Вујковић Милица VII1, I место на Општинском такмичењу
    • Антонић Бојана VII2, III место на Општинском такмичењу
    • Вујковић Милица VII1, III место на Окружном такмичењу

    Такмичење рецитатора

    • Тошић Анђела IV1, I место на Општинском такмичењу
    • Кесер Селена III2, II место на Општинском такмичењу
    • Врачевић Нина VI2, II место на Општинском такмичењу

    Биологија

    • Пантелић Милан V1, III место на Општинском такмичењу
    • Катановић Катарина VI1, III место на Општинском такмичењу
    • Пантелић Ивана VI1, III место на Општинском такмичењу
    • Горданић Дуња VI2, III место на Општинском такмичењу
    • Томић Јелена VI2, III место на Општинском такмичењу
    • Вујковић Милица VII1, I место на Општинском такмичењу
    • Средојевић Ања VII2, III место на Општинском такмичењу
    • Спасојевић Михајло VIII1, III место на Општинском такмичењу
    • Вујковић Милица VII1, II место на Окружном такмичењу

    Хемија

    • Вујковић Милица VII1, I место на Општинском такмичењу
    • Липовац Вук VII1, IIместо на Општинском такмичењу
    • Николић Алекса VIII2, Iместо на Општинском такмичењу
    • Радић Милан VIII2, II место на Општинском такмичењу
    • Вујковић Милица VII1, III место на Окружном такмичењу

    Физика

    • Томић Јелена VI2, I место на Општинском такмичењу
    • Томић Милош VIII1, I место на Општинском такмичењу
    • Томић Милош VIII1, II место на Окружном такмичењу
    • Томић Милош VIII1, III место на Државном такмичењу

    Историја

    • Пантелић Милан V1, III место на Општинском такмичењу
    • Живановић Николина V1, III место на Општинском такмичењу
    • Јевтић Емилија V2, III место на Општинском такмичењу
    • Пашић Никола VI1, II место на Општинском такмичењу
    • Николић Тијана VI2, II место на Општинском такмичењу
    • Вујковић Милица VII1, III место на Општинском такмичењу
    • Липовац Вук VII1, III место на Општинском такмичењу
    • Секулић Петар VII1, III место на Општинском такмичењу
    • Николић Алекса VIII2, Iместо на Општинском такмичењу
    • Радић Милан VIII2, I место на Општинском такмичењу
    • Зељковић Илија VIII2, II место на Општинском такмичењу
    • Липовац Вук VII1, III место на Окружном такмичењу

    Географија

    • Вујковић Милица VII1, I место на Општинском такмичењу
    • Николић Ана VII2, III место на Општинском такмичењу
    • Радић Милан VIII2, III место на Општинском такмичењу
    • Пантелић Немања VIII1, III место на Општинском такмичењу
    • Вујковић Милица VII1, III место на Окружном такмичењу

    Енглески језик

    • Ивановић Анастасија VIII1, III место на Општинском такмичењу
    • Томић Милош VIII1, III место на Општинском такмичењу

    Физичко васпитање

    • Женска одбојкашка селекција школе, I место на Општинском такмичењу
    • Женска одбојкашка селекција школе, I место на Окружном такмичењу
    • Мушка одбојкашка селекција школе, I место на Окружном такмичењу
    • Мушка одбојкашка селекција школе, II место на Међуокружном такмичењу
    • Женска одбојкашка селекција школе, III место на Међуокружном такмичењу
    • Мушка фудбалска селекција школе, I место на Општинском такмичењу у малом фудбалу
    • Женска фудбалска селекција школе, II место на Општинском такмичењу у малом фудбалу

    Регионална смотра талената

    • Вујановић Ђорђе VII1, II место, енглески језик
    • Ивановић Михаило VII1, II место, енглески језик
    • Илић Михаела VII1, III место, енглески језик
    • Ивановић Анастасија VIII1, III место, енглески језик
    • Томић Милош VIII1, III место, енглески језик

    Републичка смотра талената

    • Ивановић Анастасија VIII1 III место, енглески језик

    Општинско такмичење ,,Шта знаш о саобраћајуˮ

    • Томић Срђан V2, I место на Општинском такмичењу
    • Којић Стефан V1, II место на Општинском такмичењу
    • Бабић СтефанијаV1, II место на Општинском такмичењу
    • Лукић Ивана VI2, III место на Општинском такмичењу
    • Спасеновић Константин VII1, IIIместо на Општинском такмичењу
    • Екипа школе, II место на Општинском такмичењу

    Окружно такмичење ,,Шта знаш о саобраћајуˮ

    • Којић Стефан V1, III место на Окружном такмичењу
    • Екипа општине Мали Зворник, III место на Окружном такмичењу

    Такмичење у излову рибе удицом на пловак

    • Екипа школе (пионири), I место
  •  

    Према Закону о основама система образовања и васпитања у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
    То значи да се школске 2018/2019. године уписују сва деца рођена од 1. марта 2011. године до краја фебруара 2012. године. Родитељи/старатељи ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.

    Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2018/2019. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2012. године. Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу коју врши психолог. На основу мишљења психолога школа може да препоручи упис детета у први разред или одлагање поласка у школу за годину дана, уз наставак похађања припремног предшколског програма.

    Од потребних докумената треба доставити:

    ·        извод из матичне књиге рођених (оригинал или оверену фотокопију)

    ·        потврду да је дете похађало обавезни припремни предшколски програм ( од предшколске установе коју је дете похађало)

    ·        пријаву боравка становања ( подаци из личне карте само на на увид)

    ·        доказ да је дете здраво и способно за похађање школе (потврда из Дечјег диспанзера)

     У изузетним случајевима, када је то у најбољем интересу детета, може се одложити упис на годину дана на предлог изабраног педијатра и на основу мишљења интерресорне комисије које садржи доказе о потреби одлагања и предлог мера додатне подршке детету до поласка у школу.

     

    Наставни план и програм  у првом разреду:

    У првом разреду постоје две групе предмета: обавезни и изборни.
    У групу обавезних предмета спадају:
    - Српски језик (5 часова недељно)
    - Математика (5 часова недељно)
    - Свет око нас (2 часа недељно)
    - Ликовна култура (1 час недељно)
    - Музичка култура (1 час недељно)
    - Физичко васпитање (3 часа недељно)
    - Страни језик (енглески) (2 часа недељно)



    Осим ових предмета постоје и изборни, који се деле у две групе:

    •  Грађанско васпитање- сазнање о себи и другима
    •  Верска настава
    Настава ових предмета одвија се кроз један час недељно. На почетку првог разреда ученик бира један од ова два предмета, и тај предмет постаје обавезан до краја првог разреда.

    •  Чувари природе
    •  Народна традиција
    •  Лепо писање
    •  Рука у тесту- откривање света
    •  Шах
    (школа са ове листе изборних предмета ученицима нуди 3 предмета у складу са техничко кадровским условима рада)
    Настава ових предмета одвија се кроз један час недељно. На почетку првог разреда ученик бира један од понуђених предмета, и тај предмет постаје обавезан до краја првог разреда.
    Сваки ученик је обавезан да се определи за два изборна предмета, по један из групе А и Б (школа је дужна да понуди ученицима више изборних предмета из ГРУПЕ Б - у складу са могућностима школе од којих ученик бира један који ће изучавати те школске године и оба предмета из групе А (веронаука и грађанско васпитање) од којих ученик бира један и који је дужан да учи до краја првог разреда.
     


    Укратко о изборним предметима:

    Грађанско васпитање- подстицање развоја личности и социјалног сазнања код ученика основне школе. Овај наставни предмет треба да пружа огућност ученицима да постану активни учесници у процесу образовања и васпитања, и да изграде сазнања, умења, способности и вредности неопходне за формирање аутономне, компонентне, одговорне и креативне личности, отворене за договор и сарадњу, која поштује себе и друге.
    Верска настава - омогућава ученицима да посведоче садржај вере и духовно искуство традиционалних цркава и религијских заједница које живе и делују на нашем животном простору, да се ученицима пружи целовит религијски поглед на свет и живот и да им се омогући слободно усвајање духовних и животних вредности Цркве или заједнице којој историјски припадају

     
    Чувари природе - упознавање и разумевање појма животне средине, интердисципли-нарног приступа у заштити са тежњом за њеним очувањем и унапређивањем за садашње и будуће генерације (у школи постоји еко-башта).
    Народна традиција - увођење ученика у активности ревитализације традиције кроз непосредно упознавање материјалне и духовне традицијске културе свог народа и народа у ужем и ширем окружењу.
    Лепо писање - развијање фине моторике, лепог рукописа и естетике код ученика.
    Рука у тесту- откривање света - упућује на непосредну активност деце при изучавању појава у природи и откривању света који их окружује. Основна идеја увођења овог изборног предмета је неговање, подстицање и развијање природне дечје радозналости и тражење одговора на питања ШТА, КАКО и ЗАШТО.
     
    Да би се организовала настава изборног предмета, потребно је да се у септембру пријави најмање 15 заинтересованих ученика 

     
    ДРАГИ БУДУЋИ ПРВАЦИ РАДУЈЕМО  СЕ  ВАШЕМ  ДОЛАСКУ !