ДЕЖУРСТВА у школској 2018/2019. години

У оквиру поделе задужења у току радне недеље сваки наставник има предвиђено дежурство.

Дежурни наставник је обавезан да у Школу дође најмање 15 минута пре почетка наставе у смени.

Дежурни наставник дежурство обавља пре почетка смене и за време одмора.

Дежурни наставници на почетку смене договарају се о сарадњи и поступцима у датој ситуацији.

Дежурни наставник:

1) стара се о одржавању реда и о безбедности у школској згради и у школском дворишту

2) предузима мере у случају нарушавања реда или угрожавања безбедности

3) издаје налоге дежурним ученицима и помаже им у раду

4) ради испуњавања својих обавеза, сарађује с директором, педагогом и другим лицима запосленим у Школи

5) уредно води књигу дежурног наставника и у њу уписује промене којесу од значаја за живот и рад у школи

Школа има пет дежурних наставника у првој смени и једног дежурног учитеља у другој смени. Дежурство се обавља у улазном холу, у ходницима, ђачкој трпезарији, на спрату и у школском дворишту, а по потреби и на другим местима, у складу са одлуком главног дежурног наставника.

Правила која се односе на све дежурне наставнике:

-          дежурство подразумева : боравак међу ученицима, упозоравање на чистоћу школског простора и пристојно понашање

-          дежурни наставник проверава да ли су сви отишли на час

-          ужина и кафа планирају се у време пре и после дежурства или за време паузе

-          за време дежурства не удаљава се са распоређеног места.

Распоред дежурства у првој смени:

1.

Главни дежурни

Приземље, главни службени улаз

Верица

Радић

Сузана Секулић Татјана Липовац Светлана Николић Дарко Ковачевић
2. приземље Снежана Марјановић Татјана Ђурић Весна Вукосављевић Ирена Смиљанић

Мирела Вајс

Велибор Ракић Љиљана Новаковић Гроздана Бурић Весна Дрљача
3. спрат Далибор Тодоровић Драгица Пантовић Јокић Драгица Радмила Јокић Александра Томић
4. велико двориште Мићо Ковачевић Анђелко Тешмановић

Бојан

Грујић

Владимир Савић

Зоран

Грбић

5. дворишта испред школеи бочни део до стамбене зграде. Валентина Јекић Марија Јаковљевић Миле Марјановић Гордана Врачевић Дарко Ковачевић

Дежурство наставника је организовано као редовно задужење наставника. Учитељи мењају смене на четири недење па се тако смењују и на дежурствима.

Звони дежурни ученик по распореду.

Распоред дежурства у другој смени:

1.

Главни дежурни

Приземље, главни службени улаз

Велибор Ракић

Љиљана Новаковић Гроздана Бурић Весна Дрљача Учитељи по распореду током године
Снежана Марјановић Татјана Ђурић Весна Вукосављевић Ирена Смиљанић
2. приземље Мара Богићевић Драгица Алексић Наталија Несторовић Косана Теодоровић

Љиљана Бојић

Драгица Алексић

3. спрат Наталија Несторовић Мара Богићевић

Драган

Поповић

Љиљана Бојић

Драган

Поповић

Косана Теодоровић

4. велико двориште Мирјана Живановић Мирјана Живановић Мирјана Живановић Мирјана Живановић Мирјана Живановић

Звони дежурни помоћни радник:

Дежурство за звоно

Мара Богићевић Драгица Алексић Наталија Несторовић Косана Теодоровић Љиљана Бојић

Дежурство  учитеља  петком у другој сменипрво полугодиште:

ДАТУМ ДЕЖУРНИ НАСТАВНИК
7.09. Велибор Ракић
14.09. Љиљана Новаковић
21.09. Гроздана Бурић
28.09. Весна Дрљача
5.10. Снежана Марјановић
12.10. Татјана Ђурић
19.10. Весна Вукосављевић
26.10. Ирена Смиљанић
2.11. Велибор Ракић
16.11 Љиљана Новаковић
23.11. Гроздана Бурић
30.11. Снежана Марјановић
7.12. Татјана Ђурић
14.12. Весна Вукосављевић
21.12. Ирена Смиљанић
28.12. Велибор Ракић
11.1. Љиљана Новаковић
18.1. Гроздана Бурић
25.01. Снежана Марјановић

Дежурство  учитеља  петком у другој сменидруго полугодиште :

ДАТУМ ДЕЖУРНИ НАСТАВНИК
22.02. Татјана Ђурић
1.03. Весна Вукосављевић
8.03. Велибор Ракић
15.03. Љиљана Новаковић
22.03. Гроздана Бурић
29.03. Весна Дрљача
5.04. Снежана Марјановић
12.04. Татјана Ђурић
19.04. Весна Вукосављевић
10.05. Велибор Ракић
17.05. Љиљана Новаковић
24.05. Гроздана Бурић
31.05. Весна Дрљача
7.06. Снежана Марјановић
14.06. Татјана Ђурић

1.Главни дежурни наставник:

• утврђује присуство и одсуство дежурних наставника, о томе води евиденцију у књизи дежурства и координира рад дежурних наставника и дежурних ученика
  • у случају одсуства дежурног наставника прави измене у распореду дежурства
  • дежура у приземљу на главном-службеном улазу у зграду
  • 2.Дежурни наставник или учитељ у приземљу уводи ученике пре почетка часова и после великог одмора и дежура у ходницима приземља школе.
  • 3.Дежурни наставник на спрату дежура на спрату пре почетка часова и за време свих одмора.
  • 4.Дежурни наставник или помоћни радник у двориштудежура пре наставе и за време великог одмора у школском дворишту ( велико двориште).
  • 5.Дежурни наставник или помоћни радник дежура у деловима дворишта испред школеи у бочном делу школског дворишта до стамбене зграде.

Дежурство ученика у првој смени је предвиђено за V,VI,VII и VIII разред, дежурају по два ученика.

Свакодневна задужења дежурства имају помоћно-технички радници Школе.

Дежурство помоћно-техничких радника Школе

Домар и спремачице обавезни су да без одлагања обавештавају дежурног наставника, директора, педагога или секретара школе о свакој промени која може довести до нарушавања реда и безбедности у школи. Спремачице су у обавези да дежурају у својим реонима када не обављају послове одржавања хигијене.

Домар је обавезан да, осим у време када обавља послове у другим деловима Школе или користи одмор у току дневног рада, дежура у дворишту Школе.

Спремачица је обавезна да пре и после одржавања хигијене у просторијама у којима се одвија рад наставника и других запослених, дежура у холу или дворишту Школе, односно испред просторија у којима одржава хигијену.

За време у које спремачица користи дневни одмор или је из других разлога одсутна са свог радног места, друге спремачице преузимају надзор над њеним радним местом, у складу са распоредом који утврђује директор на предлог секретара Школе.

Школски тим