Овe активности остварују се у свим разредима од I до VIII разреда у трајању од 1 до 2 часа недељно, односно од 36 до 72 часа годишње, у складу са могућностима ученика и потребама друштвене средине. Предвиђене активности школа програмира својим Годишњим планом рада. Конкретне активности ће планирати одељењске старешине и предметни наставници задужени за рад Дечијег савеза и др.Такође, програми културне и јавне делатности школе ће остваривати и кроз планове које ће доносити стручни органи и ученичке организације, а у којима ће бити обухваћени садржаји који ће уважавати могућност школе и потребе друштвене средине.

У школској 2015/2016. години планиране су следеће секције, а у зависности од броја заинтересованих ученика оне ће се и реализовати. Детаљан план активнoсти током секција налази се у школском програму за одређени разред.

Секција

Број часова